PŘÍBĚH JAZYKOVÉ ŠKOLKY BUMBLE BEE

Motto školky říká:

„Každé dítě je talentované, každé v sobě nese svůj úspěch, třeba i malý. Na nás dospělých je, abychom mu pomohli jeho talent najít a rozvíjet, abychom mu pomohli jeho úspěch prožít.“

<span>PhDr.</span>Naďa Březina (Grosamová)

PhDr.Naďa Březina (Grosamová)

Majitelka školky Bumble Bee

PROČ JE BUMBLE BEE, JAKÁ JE?

Komentář zakladatelky školky, PhDr. Nadi Březina (Grosamové):

"V 90. letech, kdy jsme Bumble Bee zakládali, nebylo tak samozřejmé jako dnes mít individualizovaný přístup k dětem a ctít je jako partnery. Učitel je dítěti průvodcem za jeho úspěchem. Úspěch se neměří, ale každý ho má takový, jaký unese. Našim cílem je, aby děti ze školky odcházely sebevědomé, ale zároveň empatické vůči ostatním lidem a přijímající jinakost. Protože děti v Bumble Bee pracují v mezinárodním týmu, vyrůstají z nich přátelské otevřené osobnosti bez xenofobních postojů vůči odlišnostem. Jsou to děti, které chtějí hodně znát, učit se a dokáží si pak poradit i s méně přátelským prostředím státní školy."

Jak to vidí naši rodiče?

Ksenie Dobrovská - Bumblebee je naše srdcovka. Bumblbee milujeme. Ja i moje dcery. Holky jsou od sebe 5 let a tak už jsme v Bumblebee rodině pěkně dlouho a můžu říci, ze si neumím představit, že by kdy chodily do jiné školky. Asi mi dá každý za pravdu když řeknu, že především jsou důležití lidé a ne instituce samotná. A Bumblebee, to je Nina s Janou a hromada skvělých učitelek a učitelů. Oli, Eva, Helena, Holly, David.. Všichni jsou úžasní, přitom každý úplně jiný. Na Bumblebee mám ráda jejich osobní přístup, rodinnou atmosféru, každý učitel ví o dětech vše do nejmenších detailů. Ví kdy potřebuje pohladit a pomazlit a kdy zas je potřeba větší důslednost. Komunikace s rodiči nemá chybu, jako i vstřícnost k zvláštním požadavkům. Mají krásnou zahradu a když uz jsou trochu větší tak to maji kousek do Stromovky. Vyborně tam vaří, teda prý :-) A to nemluvím o tom jaká je to tam zábava! Pravidelné výlety, jízdy na koních, plavání, návštěva policisty nebo zubařky, oslavy narozenin, hledáni sladkostí ma Velikonoce, strašidelný Halloween, pyžamkový den.. Někdy jim to i závidím :-) Starší dceru skvěle připravili na nástup do první třídy, vlastně zcela nenáročnou formou, ale znala a uměla vše co bylo potřeba. Zkrátka a dobře, můžu jen doporučit! Jak ze srandy rada říkám Nině, já snad kvůli vám porodím třetí dítě, aby ta naše rodina v Bumblebee jeste zůstala o trochu déle! :-)

Markéta Podhůrská: „… ráda přidám pár postřehů, které jsem načerpala během necelých dvou let, kdy Toník navštěvuje Bumblebee.

To, co dokázala paní učitelka Petra s dítětem, které se bálo kolektivu a všeho nového, je neuvěřitelné a patří jí za to můj největší dík. Věnuje se dětem tak, že to přesahuje povinnosti učitelky, bere si je takřka za vlastní. Toník ji miluje. Brandi byla tou nejlepší pokračovatelkou v této titěrné práci. Asi málokteré dítě pláče v sobotu a neděli, protože není školka, jako to dělá Toník. Můžu si to vysvětlovat tím, že nejsem dost dobrá matka, nebo prostě je Bumblebee a lidé, kteří tam pracují, tak skvělí, že dokáží naplnit čas dítěte na výbornou a děti se tam cítí jako doma. Jsem přesvědčená, že druhá varianta je správná. Víkendy trávíme tak, že si hrajeme na školku:-)

Chci všem poděkovat za trpělivost a lásku, se kterou tuhle práci dělají. Vychovávají společně s námi samostatné a sebevědomé děti, které jsou vnímavé i ke druhým. Může to znít jako fráze, ale tady je to i pravda.

A myslím, paní ředitelko, že Vy osobně jste pro školku dalším přínosem, shledávám to na Vašich příspěvcích na stránkách.“

 

Eva Pribišová: "Školku pro svého syna jsme vybírali velmi pečlivě. Přeci jen u prvního dítěte má člověk tendenci vše důkladně řešit a věnuje veliké usilí tomu, aby našel místo dle jeho představ. Ač s obavami, že dítě "odkládáme" ze své náruče do cizí, hned s prvním dnem se tyto začaly rozplývat. Tak vřelé přijetí a dobrá péče se nám od počátku dostává, že nemůžeme být šťastnější pro volbu Bumble Bee školky. Váš přístup je pečlivý, osobní a až rodinný. Máme k vám naprostou důvěru, že se našemu synovi věnujete jak nejlépe umíte a co je nejhlavnější, syn je u vás nadmíru spokojen. Je znát, že svou práci děláte s láskou a zejména pro děti. Jsme velmi rádi, že volba padla na vás a pokud budeme finančně i nadále moci, zcela určitě necháme našeho drahého syna ve vašich dobrých rukách. Děkujeme celému týmu Bumble Bee."

 

Lenka Zlámalová: "Školka je pro dítě prvním setkáním se společností. Velmi nám záleželo na tom, aby Terezce přinesla hezké zážitky. Aby v ní pěstovala dobré vztahy k dětem i učitelům. Aby v ní posilovala sebevědomí, zvědavost, tvořivost a respekt k přirozené autoritě. Čtyři roky v Bumble Bee si moc užila a moc přispěly k rozvoji její osobnosti. Ve školce se cítí šťastná, našla tam dobré kamarády, každý den se vrací domů plná nových podnětů a dojmů a těší se, až ráno půjde znovu. To, že se za tu dobu naučila suverénně mluvit anglicky, jezdit na koni, plavat, lyžovat a bruslit jsme brali jako velkou přidanou hodnotu."  


Jana Singerová:  "V Bumble Bee se nám líbí, protože se tam líbí našemu synovi, stejně jako se tam před 8 lety líbilo naší dceři. Školka je komorní, má krásně zařízenou zahradu, třídy jsou malé a učitelé se dětem věnují celý den. Program ve školce je zábavný, ale i naučný, vede děti k samostatnosti a zodpovědnosti. Děti si užívají i školky v přírodě - a to hned dvakrát do roka. Děti jezdí na zajímavé exkurze - už byly u hasičů, v zrcadlovém bludišti, v divadle a na spoustě dalších zajímavých místech. Jako rodiče oceňujeme také výtečnou komunikaci s rodiči a školkový časopis." 

Řekli o nás:

 

Luca Schianchi, tatínek: "V BB se cítíte jako V.I.P i přesto, že nejste hlavní hvězdou školní show, a vaše děti se cítí jako doma, i když tráví 10 hodin ve školce. Od učitelů až po kuchaře, řidiče, celý personál, včetně paní majitelky, ředitelky… všichni se starají nejen o vás, ale především o vaše nejdražší. Už když vstoupíte do školky, ucítíte přátelskou atmosféru, ve které se vaše děti mohou rozvíjet. Pro všechny, kteří v Praze hledají školku pro své dítě – přijďte do BB!" 

 

 Gabriela Lašáková, maminka: "Bumble Bee je školka, kde je dítě vnímáno a respektováno jako osobnost. Úžasná spolupráce s rodiči, neuvěřitelné nasazení a zkušenost učitelů a téměř rodinné prostředí je zárukou, že do základní školy v šesti letech odchází veselé, sebevědomé dítě s výbornými komunikačními schopnostmi v češtině i v angličtině. Naše spokojenost byla maximální!!! Díky."


Kateřina Wheeler, maminka: "Naše děti chodily do Bumble Bee tři roky a vždycky se do školky těšily. Ze začátku jsme oceňovali individuální přístup učitelů k dětem, později šíři možností, které školka svým svěřencům nabízí."


PŘIJEĎ PRO MĚ CO NEJPOZDĚJI!
Lenka Mihulová, maminka: "Naše Denisa chodila do Bumble Bee strašně ráda. Její nejčastější věta každé ráno při loučení byla: „Přijeď pro mne co nejpozději“.


PhDr. Dana Emingerová: „Robert Fulghum napsal knížku, kterou s nadsázkou nazval „Všechno, co opravdu potřebuju znát, jsem se naučil v mateřské školce“. Náš syn Matěj totéž tvrdí o Bumble Bee. „Mami, myslím, že Bumble Bee mi dala ze všech škol nejvíc.“ Bylo až legrační něco takového slyšet od šestnáctiletého kluka…“

 

MuDr. Kateřina Podzimková:  

"Školka Bumble Bee byla úžasná pro děti, které chtěly něco víc. Dala naší Báře základy angličtiny, ze kterých čerpá dodnes, ale i ctižádost a rozhled. Bára vloni odmaturovala na Gymnáziu Jana Keplera na čtyři jedničky a byla přijata na prestižní americkou universitu IVY LEAGUE Universities ve Philladelphii na University of Pennsylvania-Wharton school. Takže píšu i za Báru, která je v USA, že to bylo v Bumble Bee super!"

 

 

 

 

Mapa stránek

All rights reserved. Bumble Bee, mezinárodní jazyková mateřská škola.