Stravování

V naší školce dbáme na pravidla slušného chování během jídla. V jídelně je vždy prostřeno, děti se naučí velice brzy manipulaci se všemi příbory, které jsou u jídla potřeba. Před odchodem z jídelny se slušně rozloučí s paní hospodářkou, která jim jídlo připravuje, a poděkují. Děti nenutíme dojídat, jen je podporujeme v jídle a vyzkoušení nových pokrmů.

Jídelníček

Stravování

Dopolední svačina

Dopolední svačina se podává formou samoobslužného pultu, kde si děti vybírají z několika druhů cereálií, cereálních chlebíčků a mléčných výrobků. Vždy podáváme k dopolední svačině čerstvé ovoce a k pití mají děti k dispozici ovocný čaj, vodu, mléko.

Dopolední svačina

OBĚDY

Obědy jsou dováženy z restaurace Na Krejcárku

Obědy lze vybrat prostřednictvím webových stránek vždy na následující týden. Skladba obědů je velmi pestrá, dětem podáváme nejen pokrmy české kuchyně, ale i pestrý výběr z ryb, těstovin a různých dalších specialit. Základem každého pokrmu jsou kvalitní a čerstvé suroviny, nabízíme dětem i různá zajímavá netradiční jídla, aby děti měly možnost seznámit se s širokou škálou potravin. Kuchaři jsou vyškoleni pro přípravu pokrmů pro děti předškolního věku a v dodržování kritérií stravy dětí do 6-ti let. 

Odpolední svačiny

K odpolední svačině podáváme obložené pečivo nebo pečivo s různými druhy pomazánek. Dětem nabízíme vždy několik druhů zeleniny. I zde mají děti možnost křehkých chlebíčků. K pití mají děti vodu nebo ovocný čaj.

V případě jakýchkoliv omezení a dietách ve stravování dítěte, jsou naši zaměstnanci vyškoleni v dodržování individuálních potřeb dítěte. 

Seznam potravinových alergenů

1) Obiloviny obsahující lepek

2) Korýši a výrobky z nich

3) Vejce a výrobky z nich

4) Ryby a výrobky z nich

5) Arašídy a výrobky z nich

6) Sójové boby a výrobky z nich

7) Mléko a výrobky z něj

8) Ořechy a výrobky z nich

9) Celer a výrobky z něj

10) Hořčice a výrobky z ní

11) Sezamová semena a výrobky z nich

12) Oxid siřičitý a siřičitany v koncentracích vyšších jak 10 mg, ml/kg

13) Vlčí bob (Lupina) a výrobky z něj

14) Měkkýši a výrobky z nich

Seznam alergenů v PDF

Seznam potravinových alergenů

Mapa stránek

All rights reserved. Bumble Bee, mezinárodní jazyková mateřská škola.