PROFIL

David Metaxas

David Metaxas

Učitel zelené třídy

Narodil jsem se na Bermudách, ale brzy poté jsme se s rodiči přestěhovali na podstatně chladnější, deštivější a větrnější místo - Isle of Man, ležící v Irském moři. Na tomto skvělém místě jsem strávil dětství, ale potom mě potřeba poznávat svět odvedla jinam.

Nejprve to byla Vysoká škola umění v Anglii, kde jsem studoval keramické plastiky, a pak následovalo desetileté cestování po světě. Můj zájem o cestování, kulturu, umění, četbu, hudbu a sport přetrvává i nadále. Před dvanácti lety jsem potkal v Austrálii svou českou přítelkyni a o tři roky později jsme se rozhodli usadit v Praze. Česká republika má v podstatě vše, co k životu potřebuji, a moje práce ve školce Bumble Bee je toho velkou součástí. Nadcházející školní rok je mým jedenáctým. Jsem moc rád, že jsem našel školku a tým lidí, kteří si cení tak vysoko vzdělávání prostřednictvím kreativity. 

Těším se na další rok plný zábavy při přípravě dětí v širokém spektru dovedností důležitých pro jejich budoucí vzdělávání.

Co dávám dětem ze své osobnosti?

Můj vztah k umění a tvořivé práci mě nakonec dovedl k práci s dětmi. Než jsem se stal učitelem, věnoval jsem velkou část svého života cestování, umění a vlastní výtvarné práci. Později jsem přišel na to, že bych mohl svou tvořivost uplatnit třeba při práci s dětmi a pomáhat jim tak najít jejich vlastní uplatnění v životě. Pracovat v Bumble Bee byla pro mě velká příležitost předávat dětem to nejlepší  jako umělec a osobnost plná zkušeností a tvořivého nadšení. Vzdělávat děti a předávat jim své zkušenosti  je pro mě velká radost a náplň života.

Keramický klub

Moje odpolední aktivita s dětmi je klub keramiky. Učíme se pracovat s hlínou a vyrobíme si moc hezké věci. Více v sekci kluby a minikluby.

 

 

Mapa stránek

All rights reserved. Bumble Bee, mezinárodní jazyková mateřská škola.