Tým soukromé jazykové školky Bumble Bee

 Vítejte na stránkách, kde se podrobně seznámíte s lidmi v týmu Bumble Bee. Na úvodní stránce naleznete podrobné informace o vzdělání a zkušenostech lidí, kterým svěřujete své nejdražší. Přesvědčíte se, že jsou v rukou opravdových profesionálů. Všichni na sobě neustále pracují, absolvují další školení a semináře, na kterých si i nadále rozšiřují svojí kvalifikaci.


Mgr. Magdaléna Hanáčková

Mgr. Magdaléna Hanáčková

Manažerka pro pedagogickou a edukativní oblast

Mé jméno je Magdaléna Hanáčková, od ledna 2021 s plným nasazením přebírám pozici manažera pro pedagogicko - edukativní oblast a budu tedy zodpovědná za celkový vzdělávací program a tým učitelů. Po magisterském studiu Anglické filologie na Filozofické fakultě Univerzity Palackého v Olomouci mě nadchlo učitelství a práce s dětmi i mládeží, doplnila jsem si pedagogickou kvalifikaci a již deset let působím v oblasti především jazykového vzdělávání. Kromě přímé pedagogické činnosti jsem se věnovala koordinaci a administraci vzdělávacích projektů, jejichž zásadní přínos jsem s nadšením sledovala na svých žáčcích, a našla tak zalíbení v zážitkové pedagogice. Jako vášnivá cestovatelka jsem vždy participovala na organizaci výletů, zážitkových zájezdů, exkurzí či soutěží a naplňovala mě práce v pestrém mezinárodním prostředí. V posledních letech kariéry jsem jako koordinátorka kurzů v jazykové škole měla na starosti spíše tým lektorů, ale s o to větší radostí se vracím zpět mezi děti!

Ve volných chvílích se věnuji nejraději turistice, pejskovi, meditaci a józe, kulturnímu dění, studiu jazyků, četbě nebo příjemným životním okamžikům s milými lidmi.

Bohaté zkušenosti osobní i profesní a upřímné nadšení z rozvoje osobností dětí přináším nyní na práh BumbleBee a těším se na naši spolupráci! Jsem připravena Vám, dětem i učitelům naslouchat a starat se o harmonické a efektivní fungování teamu, abych tak co možná nejlépe navázala na skvělou práci Jany Kozohorské.

Jana Vaňková

Jana Vaňková

Provozní Manažerka

Jmenuji se Jana Vaňková. Po studiu na gymnáziu jsem odjela na studijní pobyt do Canady. Zde jsem studovala anglický jazyk na univerzitě v Albertě. Po návratu jsem začala učit angličtinu. Tomu jsem se věnovala téměř 30 let. Kromě 10leté přestávky, ve které jsem řídila rodinnou logistickou firmu s více než 20 zaměstnanci.

Miluji práci s dětmi, dospívajícími i dospělými. Zorganizovala jsem desítky letních i zimních táborů s výukou angličtiny. Více jak 10 let jsem byla učitelkou a zástupkyní ředitele v britské jazykové škole Bell School a rok ředitelkou v jazykové škole Kids&Us Malešice. Před nástupem do Bumble Bee jsem vyučovala na školkách, školách, univerzitách a ve firmách. Připravala jsem studenty také ke Cambridgským zkouškám (FCE, CAE, CPE, BEC, IELTS atd.). Od loňského března bohužel většinou online.Na mých lekcích byla angličtina hrou a používala jsem moderní metody experimentální výuky, proto mě velmi oslovila filozofie Bumblebee, s jejichž absolventy jsem ve svých hodinách po celá léta často setkávala a krásně navazovala na to, co se naučili ve školce.

S manželem vychováváme dvě náctileté dcery, se kterými trávíme každou volnou chvilku na túrách či na kole v Krkonoších. Hraji také volejbal a beach volejbal. Neváhejte mě kontaktovat v jakýkoliv záležitostech nepedagogického rázu.

Mgr. Vlaďka Straková

Mgr. Vlaďka Straková

Školní psycholožka

Jmenuji se Vlaďka Straková a jsem psycholožka, koučka a poradkyně. Jsem tu pro vás, abych vám zodpověděla vaše dotazy týkající se zdravého psychosociálního vývoje vašich dětí, jejich adaptace v mateřské škole a rozvoje jejich kognitivních dovedností a emoční pohody.

Narodila jsem se v Jeseníkách, vystudovala jsem psychologii na Univerzitě Palackého v Olomouci a na univerzitě v Utrechtu (Nizozemsko). Mám více než 15 let praxe jako psycholog, kouč a psychoterapeut. Pracovala jsem v oblasti klinické psychologie, spolupracovala se školami, školkami i soukromými firmami. Kromě vysokoškolského studia jsem absolvovala výcviky v integrové psychoterapii (Integrational Psychotherapy), výcvik v terapii hrou s přístupem zaměřeným na člověka (PCA), koučovací výcvik (Result Coaching) a výcvik terapeutické práce v pískovišti (Sand Play), které mi pomáhají poskytovat individuální přístup ke každému klientovi podle jeho individuálních potřeb.

Mám dvě děti a psa a ve volném čase se ráda věnuji rodině, přátelům, plavání, potápění, zahradničení a četbě.

Práce s dětmi mě vždy velmi bavila. Miluji jejich otevřenost, jejich svět plný fantazie a kreativitu, kterou dokáží projevit.


Sára Benešová

Sára Benešová

Učitelka žluté třídy

Jmenuji se Sára Benešová.   

S dětmi pracuji od svých středoškolských let, kdy jsem vedla kroužky anglického jazyka pro mateřské školy v Praze. Po maturitě jsem žila ve Švýcarsku a následně v Itálii, kde jsem nasbírala zkušenosti s rozvojem dětí ve věku od 2 do 10 let.   

Absolvovala jsem kurz Montessori pod vedením Dr. Evy Štarkové. Nyní jsem v posledním ročníku bakalářského studia.   

Ve své práci ráda využívám autentického zážitku, kdy dochází k propojení rozumu a emocí. Každé dítě má oblasti v kterých vyniká, ty já ráda využívám jako cesty pro rozvoj těch méně silných stránek.  

Zajímám se o neziskový sektor. V Dobré rodině o.p.s doučuji děti z pěstounských rodin a s Fondem ohrožených dětí spolupracuji individuálně dle potřeb organizace.  

Ve volném čase cestuji, trávím čas s přáteli, v přírodě či kavárně.

Mgr. Olga Jokschová

Mgr. Olga Jokschová

Učitelka červené třídy

Jmenuji se Olga Jokschová a budu v nadcházejícím roce učitelka červené třídy. V Bumble Bee pracuji od roku 2005. Jsem absolventem Střední pedagogické školy v Litomyšli a svůj vysokoškolský titul jsem získala na Pedagogické fakultě MU v Brně. Jazykové znalosti jsem nabyla během svého šestiletého pobytu v  USA a studiem na Norwalk Community College ve státě Connecticut.

Práce s dětmi mě vždy velice bavila a naplňovala. Čas s nimi strávený byl neopakovatelný, a tak jsem vždy velmi ráda využila příležitostí vstoupit do jejich světa fantazie, kde se stává každý den jedinečným. Jako učitelka si vážím možnosti podílet se na jejich rozvoji , být u zrodu jejich prvních kamarádství, vnímat radostnou atmosféru při hrách, pozorovat  jak se stávají samostatnými a jak si osvojují a posléze uplatňují pravidla slušného chování v rámci skupiny. Velice se těším na naši společnou cestu, během které se mnohé naučíme a zároveň zažijeme spoustu hezkých chvil.

CHARLES SMOAK

CHARLES SMOAK

Učitel Modré Třídy

Jmenuji se Charles Smoak a od září budu hlavní učitel modré třídy. Téměř před deseti lety jsem začal ve Spojených státech vyučovat hudební teorii a po přestěhování do České republiky i se svojí ženou jsem pokračoval ve výuce předmětů jako je umění, přírodní vědy a také angličtiny jako druhý jazyk (ESL).
Ve svém volném čase si užívám vaření, turistiky a rád čtu. Jsem také velkým fanouškem cestování, poznávání nových kultur a učení se novým jazykům.

V tomto školním roce povedu anglickou konverzaci a nový počítačový kroužek.

Moc se těším na nový školní rok!!!


YANGO JOHN

YANGO JOHN

Učitel Zelené třídy

Jmenuji se Yango John a letos budu učit zelenou třídu a připravovat je na první rok na základní škole. 
Narodil jsem se a vyrostl v Kapském Městě v Jihoafrické republice.
Do České republiky jsme se s manželkou přestěhovali asi před dvěma lety. Mé zájmy jsou různorodé, ale mezi nejoblíbenější patří surfování, outdoorové aktivity, fotbal, procházky s mým psem, výtvarná tvorba, hudba a  četba.
Práce s dětmi je mou vášní a vidět je šťastné a rozvíjející se je pro mě silným hnacím motorem. 
Doposud jsem vedl dobrodružný  pracovní život, který zahrnoval průvodcování po řekách a horách v jižní Africe, jachting ve Středomoří, Karibiku a ve vodách USA a byl jsem učitelem angličtiny a učil jsem v mateřských školách.
V roce 2011 jsem se vrátil domů do Jihoafrické republiky a dokončil bakalářské studium na pedagogické fakultě. Těším se na setkání s vámi a vašimi dětmi a rád zodpovím  všechny vaše dotazy. 

MICHAELA BROŽOVÁ

MICHAELA BROŽOVÁ

Odpolední specialistka

Jmenuji se Michaela Brožová a letošní školní rok je mým druhým rokem  na pozici odpolední specialistky a také budu asistentkou ve žluté třídě u nejmladších čmeláků.

Narodila jsem se a vyrůstala v Praze, ale moje studia a osobní nadšení pro výuku cizích jazyků mě několikrát dostaly do zahraničí. Mým současným cílem, na kterém pracuji, je umět plynule mluvit nejméně 5 jazyky. Baví mě také psaní, čtení, nebo například cvičení jógy nebo pečení, když se snažím uvolnit.
Získala jsem titul Bc. na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy v oboru koreanistika.

Moje zkušenosti s výukou a hlavně organizací dětí jsou z mnoha dětských táborů, dětských skupin a dalších akcí prostřednictvím české skautské organizace, což se mi velmi líbilo. Jsem velmi kreativní a ráda tuto vlastnost předávám prostřednictvím práce na různých činnostech a projektech a poté, vidět jejich jejich nadšení, je pro mne obohacující.
Při rozhodování o mé kariéře se tedy přirozeně práce s dětmi stala jasnou volbou.

Každopádně jsem nadšená a těším na nový školní rok a na náš společný čas!

MARTINA ČERNÁ

MARTINA ČERNÁ

Hospodyně

Jmenuji se Martina Černá a  pracuji v Bumble Bee jako hospodyně

Jsem zodpovědná za komunikaci s dodavateli, objednávání, za přípravu a servírování svačin a obědů. Dále dohlížím na dodržování veškerých hygienických předpisů týkajících se stravování a na správný způsob stolování, na který dbáme již u dětí předškolního věku. Kontroluji také dodržování stravovacích omezení.

 Můžete se na mne obrátit s dotazy ohledně apetitu Vašich dětí, ráda se Vám budu věnovat.

Mapa stránek

All rights reserved. Bumble Bee, mezinárodní jazyková mateřská škola.