AKTUALITY

NOVINKY V BUMBLE BEE

Milí rodiče malých čmeláčků,

Chtěli bychom Vás seznámit se všemi novinkami, se kterými, pro ulehčení situace v posledních dnech a hlavně pro zajištění dětem plnohodnotné vzdělávací nabídky, přicházíme.

Uvědomujeme si, že tyto dny jsou pro Vás velice náročné a také pro vaše děti, které se ocitly v nelehké situaci.

Chtěli bychom Vám říct a ujistit, že Bumble Bee na všechny tyto nečekané změny pružně reaguje a přes všechna omezení i nadále vymýšlíme nejefektivnější možnosti, jak Vašim dětem předat co nejvíce z výuky a vzdělávání.

V Bumble Bee máme i nadále otevřeno a běží pravidelná výuka od 8:00 – 16:00 hodin. (tento týden je otevřena jedna třída a aktuálně je zde 9 dětí).

Pro děti, které zůstávají v těchto dnech doma, jsme se rozhodli nabídnout pestrou vzdělávací nabídku, která svým obsahem nabízí plnohodnotné vzdělávání:

1.    On-line vyučování

2.    Soubor vyučovacích podkladů

3.    On-line logopedii 

4.    Českou předškolní přípravu

5.    Soubor pracovních a tematických listů

6.    On-line seminář s naší školní psycholožkou

Od minulého týdne začalo pro každou třídu on-line vyučování. Na našich webových stránkách v sekci ,,jednotlivé třídy“ pod barvou třídy vašeho dítěte, naleznete všechny potřebné informace, jak se na on-line vyučování přihlásit.

Na těchto stránkách také nabízíme soubor vyučovacích podkladů, abyste se mohli s dětmi dopředu na výuku připravit.

Dále tu naleznete doplňující materiál – různé odkazy na zajímavé pohádky, písničky a další vzdělávací aktivity.

Nezapomněli jsme ani na logopedii. Děti si mohou na našich webových stránkách ve stejné sekci ,,jednotlivé třídy“ pustit on-line logopedickou knížku LOGOHRÁTKY, se kterou mohou opakovat a procvičovat správnou výslovnost, artikulační obratnost a sluchové vnímání.          Tato kniha bude pro vaše děti vycházet každý týden.

 Dalším materiálem je soubor pracovních a tematických listů pro českou předškolní přípravu pro děti jak Modrých, tak také Zelené třídy.

 Dále každá třída bude mít k dispozici vždy začátkem týdne soubor pracovních listů ke stažení, kde budou procvičovat jemnou motoriku, matematické představy, paměť, zrakové vnímání, vnímání prostoru a času aj.

Společně s naší školní psycholožkou také připravujeme on-line seminář, kde vám paní PhDr. Mirka Benešová poradí, jak psychicky zvládat tyto náročné dny. Termín semináře bude upřesněn.

S přáním pevného zdraví,

Za Bumble Bee tým

Nina Gubbinsová

DUBEN

Úterý 9.4.  +  Středa 10.4    Žlutá a Červené třída      návštěva Minifarmy v Šestajovicích

Od 15 – 18.4.                          Zelená a Modrá třída      školka v přírodě 

Středa 17.4                          Žlutá a Červená třída      Easter Hunt na zahradě školy

V týdnu 29.4.- 26.4.               Modrá a Zelená               BB Brain – Vědomostní olympiáda / soutěž

                                                Žlutá a červené třídy       různé matematické a logické aktivity/hry

BŘEZEN

ÚTERÝ    12.3.     ŽLUTÁ + MODRÁ + ZELENÁ TŘÍDA   STANICE MLADÝCH PŘÍRODOVĚDČŮ (Smíchov)    -  Návštěva venkovní a vnitřní expozice zvířat. V případě příjemného počasí, zajdou i do nedalekého parku.

STŘEDA   13.3.    ČERVENÉ TŘÍDY                STANICE MLADÝCH PŘÍRODOVĚDCŮ

STŘEDA    27.3.   VŠECHNY TŘÍDY               KOUZELNÉ DIVADLO SE ZVÍŘÁTKY  Kouzla jsou propojujena interaktivní formou s trochou herectví a komediálními vstupy, kdy děti jsou součástí jednotlivých kouzel a stávají se kouzelníky :-)

 V březnu se děti z modré a zelené třídy budou seznamovat s dalšími lekcemi Programu Junior Achievement -  základy ekonomiky pro děti předškolního věku. Celkem 5 lekcí s třídním učitelem.  

Důležité informace 7.3.2020

Vážení rodiče,

Krizový štáb městské části Praha 6 vydal doporučení rodičům základních škol a školek, aby v příštím týdnu své děti pokud možno do školy neposílali, ale aby školy/ky neuzavřel.

V Bumble Bee příští týden otevřeno bude.

Přes víkend budou prostory školky, včetně autobusu a hraček opět důsledně vyčištěny dezinfekcí a během následujícího období budeme dezinfikovat i během dne a to zejména kliky a vchodové prostory. Každý den ráno zapínáme i germicidní lampy, které ničí viry. I nadále budeme dbát na důkladné mytí rukou a dodržování osobní hygieny jak u dětí, tak i zaměstnanců.

Pokud možno příjemný a klidný víkend!

 S pozdravem, Nina Gubbinsová

BŘEZEN

PONDĚLÍ              2.3.         Všechny třídy    TEDDY BEAR HOSPITAL – Nemocnice Teddy Bear je jedním z projektů Asociace studentů medicíny IFMSA. Cílem tohoto projektu je pomoci malým dětem zbavit se strachu z bílého pláště. Prosíme, dejte svému dítěti tento den medvídka nebo jinou plyšovou hračku a lékaři připraví malou nemocnici ve škole, kde je budou léčit. V nemocnici Teddy Bear se děti učí o práci praktického lékaře, chirurga a radiologa.

STŘEDA                4.3          Všechny třídy    ZDRAVÉ ZOUBKY – navštíví nás dětská dentální hygienistka ze CMC a budeme se učit, nebo si zopakujeme proč, jak a kdy si musíme čistit zoubky. (Dětem nebudeme prohlížet chrup).

 PONDĚLÍ              9.3.         Zelená třída       ZERO WASTE – ekologický projekt, který dětem představí jakým způsobem bychom měli recyklovat, omezit odpad a navštíví společně obchod Bez obalu .

 PONDĚLÍ              16.3.      Všechny třídy    KOUZELNÉ DIVADLO – nebo – li magická show se skutečnými zvířátky. Děti si také vyzkouší nějaké triky a užijí si zábavu!

 STŘEDA                18.3        Žlutá + Červená + Modré              STANICE MLADÝCH PŘÍRODOVĚDCŮ – návštěva tropického terária a venkovního výběhu se savci. Prohlídka s průvodcem pro předškolní děti.

 STŘEDA                25.3.      Zelená třída        STANICE MLADÝCH PŘÍRODOVĚDCŮ – návštěva tropického terária a venkovního výběhu se savci. Prohlídka s průvodcem pro předškolní děti.

LEDEN

Výlety

Středa   15.1.    Žlutá, červená a modré třídy  Návštěva knihovny s programem předškolní děti.

Středa   22.1.    Loutkové představení pro všechny třídy. Autorka Leah Gaffen začátek v 10.hodin.  

Pátek    24.1.     Zelená tříd Návštěva knihovny s programem pro předškolní děti.                          

Středa   29.1.     Zelená třída Muzeum Karla Zemana – Cesta do pravěku.

PROSINEC

VÝLETY a AKCE V PROSINCI

ČTVRTEK              5.12.      VŠECHNY TŘÍDY - MIKULÁŠ, ČERT A ANDĚL V BUMBLE BEE - V dopoledních hodinách proběhne tradiční Mikulášská pro děti s hodným čertem :-)

PONDĚLÍ                9.12.      VŠECHNY TŘÍDY - VÁNOČNÍ KOLEDY S KARMÍNOU - Vánoční písně a koledy z českých a jiných evropských zemí v podání dětské kapely Karmína. Živá hudba s tradičními instrumenty. Zahájení v 10.30 hodin

STŘEDA                11.12.     VŠECHNY TŘÍDY – VÁNOČNÍ PŘEDSTAVENÍ S WORKSHOPY PRO RODIČE - Vánoční představení a workshopy pro rodiče s prodejní dobročinnou výstavou. Začátek : 14.30 mladší, 15.00 starší děti. Více informací na nástěnce školy

STŘEDA                18.12.    VŠECHNY TŘÍDY - PYŽÁMKOVÝ DEN - V tento den si budeme užívat Vánoční pohodu a koukat na film na velkém plátně a to celé v pyžámku :-)

STŘEDA                18.12.   SBOR S OLI - Krátké Vánoční vystoupení sborového zpěvu, začátek 15.45 hodin

LISTOPAD

VÝLETY a AKCE V LISTOPADU

PONDĚLÍ              4.11.      ZELENÁ TŘÍDA - JAK TA POŠTA FUNGUJE?děti ze zelené třídy půjdou na procházku na Českou poštu, poslat si dopis

ÚTERÝ                 5.11.      ČERVENÁ TŘÍDA + MODRÁ TŘÍDA /HOLLY/ - NÁHRADNÍ termín - výlet do ekocentra Kbely s programem pro předškolní děti s názvem „Čtyři roční období“. Odjezd v 9.30 hodin

STŘEDA                13.11.    ČERVENÁ, MODRÉ A ZELENÁ TŘÍDA návštěva hasičské stanice Praha 6 – doprava BB autobusem

 V týdnu od 18 – 22. 11. budou probíhat třídní schůzky. Na školní nástěnce budou vystaveny tabulky kam se budete moci zapsat na schůzku.

STŘEDA                 22.11.    ŽLUTÁ TŘÍDA - Děti navštíví Zemědělské muzeum, konkrétně expozici Gastronomie spojenou s dětskou interaktivní hernou.

ŘÍJEN

STŘEDA                2.10.      ŽLUTÁ + ČERVENÁ TŘÍDA – seznámení s autobusem Bumble Bee a panem řidičem Pavlem – prohlídka a přednáška o bezpečném cestování a krátký výlet autobusem.

STŘEDA                16.10.    ČERVENÁ TŘÍDA + MODRÁ TŘÍDA /HOLLY/ - výlet do ekocentra Kbely s programem pro předškolní děti s názvem „Čtyři roční období“. Odjezd v 9.30 hodin

 ÚTERÝ                  22.10.    MODRÁ TŘÍDA /BRITTANY/ + ZELENÁ TŘÍDA -  výlet do ekocentra Kbely s programem pro předškolní děti s názvem „Čtyři roční období“. Odjezd v 9.30 hodin

STŘEDA                23.10.    VŠECHNY TŘÍDY  - POLICISTKA v BUMBLE BEE – preventivný program pro děti předškolního věku

 STŘEDA                30.10.    VŠECHNY TŘÍDY – HALLOWEEN v BUMBLE BEE – tento den bude v Haloweenském duch a na děti čekají hry, písničky a pro ty odvážné stezka odvahy . Tematické i jiné masky vítány J

PROJEKT FRESH JUNIOR & BUMBLE BEE

S novým školním rokem přicházíme i s novým a zajímavým projektem, který jsme v Bumble Bee ještě neměli, ale již dlouho o něm snili. Nějaký ten čas jsme hledali možnost propojit generaci našich dětí a seniorů, a proto jsme velice uvítali, když jsme byli osloveni organizátory programu FRESH SENIOR.

Projekt Fresh Senior svými aktivitami podporuje široké spektrum oblastí života seniorů a my, jako School of Creative Children, jsme byli osloveni, abychom se zúčastnili společných tvůrčích dílen. Kreativní činnost pro děti a seniory umožní nejen mezigenerační setkávání, ale také vzájemný dialog.

Tvůrčí dílna je inspirovaná ilustracemi Lukáše Musila a je určena pro starší děti ze Zelené a Modrých tříd.

Výtvarník Lukáš Musil je vedle své volné tvorby autorem knižních ilustrací. Jeho autorská kniha Slabikář, poslouží jako inspirace pro tuto tvůrčí činnost.

Lze dětem vysvětlit slova jako láska, genialita nebo pokora? A může dospělé návštěvníky galerie obohatit dětské čtení intuitivních vyobrazení umělce? Všichni aktéři vytvoří společnými silami vlastní abecedu a vyzkouší si práci s tuší ale i techniku lavírování.

První pilotní program se bude konat v úterý 1. 10. 2019 v 16 hod k příležitosti Dni seniorů v Pelléově Ville.

Více o Projektu Fresh senior https://www.freshsenior.cz/uvod/

ZÁŘÍ

TĚŠÍME SE NA VŠECHNY V PONDĚLÍ 2.9.2019!

PŘÍCHOD DĚTÍ DO 9 HODIN A VYČKEJTE PROSÍM V ŠATNĚ, UČITELÉ SE VÁS UJMOU!

PŘEJEME VŠEM PŘÍJEMNÝ A USPĚŠNÝ START !

ČERVENEC A SRPEN

LETNÍ PRÁZDNINOVÝ PROVOZ OD 8.7. - 23.8.

VÍCE V SEKCI LÉTO2019

POSLEDNÍ VOLNÁ MÍSTA


VIDEO ANEB JAK TO U NÁS VE ŠKOLCE VYPADÁ

Videoprohlídka prostor školky.

ČERVEN

Nejprve připomínám vystoupení všech tříd spojené s graduací zelené třídy, která příští rok odchází do škol.

Vystoupení bude ve středu 12.6. na zahradě školy od 15.00 hodin.

Po vystoupení bude k dispozici malé občerstvení a pokud máte zájem a chuť něco dobrého upéct, budeme moc rádi a děti to ocení :-D

Z důvodu omezeného prostoru, počtu míst na sezení a tropického vedra, zvažte prosím pozvání prarodičů. Máme opět objednaného profi kameramana, který bude vše dokumentovat.

Dále počítejte také s časem na parkování, stalo se v minulosti, že auta zaparkovaná před školkou, byla pokutována.

Výlety:

Pondělí                 10.6.      žlutá + červená – výlet do ZOO  - dorazte prosím do 9.00 hodin

Středa                   12.6.      Všichni  - všichni od 15.00 na zahradě školy

Pondělí                 24.6.      modrá a zelená – výlet do ZOO - dorazte prosím do 9.00 hodin

KVĚTEN

Úterý 14.5.          Žlutá + červená třída      NTM  návšteva výstavy “Jede traktor

Výstava se rozkládá na ploše přes 500 m2. K vidění bude více jak dvacet typů traktorů od tuzemských i zahraničních výrobců od roku 1917 do roku 1953. Pro děti jsou k dispozici šlapací traktůrky a odrážedla se speciální dráhou a děti si mohou vyzkoušet herní traktorový simulátor (Farming Simulator). Prosím přiveďte své děti do 9 hodin.

Středa 15.5.        Zapsané děti                      FOCENÍ v námořnickém stylu.

Pro zapsané děti bude probíhat focení profesionální fotografkou. Prosím nezapomeňte svým dětem dát oblečení, aby ladilo s námořnickou tématikou. Částku 400,- (prosím přesnou částku) noste do kanceláře Jany / Niny !!!

Pondělí 20.5.     Modrá + Zelená třída    Výlet na Pražský hrad

Děti se účastní programu zvaný: Co se dělo na Hradě? A budou plnit nejrůznější Příběh Pražského hradu

Středa 22.5.        Žlutá + červená třída      NTM – prohlídka historických dopravních prostředků

Středa 29.5.        Modrá + zelená                NTM – prohlídka historických dopravních prostředků


Mapa stránek

All rights reserved. Bumble Bee, mezinárodní jazyková mateřská škola.