AKTUALITY

BOMBASTICKÉ LÉTO UŽ SE BLÍŽÍ!!!

Program našich příměstských táborů, naleznete v sekci:  Letní program 2020


VIDEO ANEB JAK TO U NÁS VE ŠKOLCE VYPADÁ

Videoprohlídka prostor školky.

BUMBLE BEE od pondělí 4.5. opět ve standartním provozu !

Po příchodu prosím použijte dezinfekční gel (hned u vchodu) a pokud půjdete do horního patra, použijte prosím návleky. Děti gel používat nemusí, ale měly by si po příchodu umýt v koupelně ruce. Také by měly mít vlastní roušku.

Stále dodržujeme zvýšenou hygienu a používáme germicidní lampy.

 Obědy -  během května stále jednotné, tudíž objednávat nemusíte. Případné rušení obědů prosím přes webové stránky!

 

Důležité informace 7.3.2020

Vážení rodiče,

Krizový štáb městské části Praha 6 vydal doporučení rodičům základních škol a školek, aby v příštím týdnu své děti pokud možno do školy neposílali, ale aby školy/ky neuzavřel.

V Bumble Bee příští týden otevřeno bude.

Přes víkend budou prostory školky, včetně autobusu a hraček opět důsledně vyčištěny dezinfekcí a během následujícího období budeme dezinfikovat i během dne a to zejména kliky a vchodové prostory. Každý den ráno zapínáme i germicidní lampy, které ničí viry. I nadále budeme dbát na důkladné mytí rukou a dodržování osobní hygieny jak u dětí, tak i zaměstnanců.

Pokud možno příjemný a klidný víkend!

 S pozdravem, Nina Gubbinsová

NOVINKY V BUMBLE BEE

Milí rodiče malých čmeláčků,

Chtěli bychom Vás seznámit se všemi novinkami, se kterými, pro ulehčení situace v posledních dnech a hlavně pro zajištění dětem plnohodnotné vzdělávací nabídky, přicházíme.

Uvědomujeme si, že tyto dny jsou pro Vás velice náročné a také pro vaše děti, které se ocitly v nelehké situaci.

Chtěli bychom Vám říct a ujistit, že Bumble Bee na všechny tyto nečekané změny pružně reaguje a přes všechna omezení i nadále vymýšlíme nejefektivnější možnosti, jak Vašim dětem předat co nejvíce z výuky a vzdělávání.

V Bumble Bee máme i nadále otevřeno a běží pravidelná výuka od 8:00 – 16:00 hodin. (tento týden je otevřena jedna třída a aktuálně je zde 9 dětí).

Pro děti, které zůstávají v těchto dnech doma, jsme se rozhodli nabídnout pestrou vzdělávací nabídku, která svým obsahem nabízí plnohodnotné vzdělávání:

1.    On-line vyučování

2.    Soubor vyučovacích podkladů

3.    On-line logopedii 

4.    Českou předškolní přípravu

5.    Soubor pracovních a tematických listů

6.    On-line seminář s naší školní psycholožkou

Od minulého týdne začalo pro každou třídu on-line vyučování. Na našich webových stránkách v sekci ,,jednotlivé třídy“ pod barvou třídy vašeho dítěte, naleznete všechny potřebné informace, jak se na on-line vyučování přihlásit.

Na těchto stránkách také nabízíme soubor vyučovacích podkladů, abyste se mohli s dětmi dopředu na výuku připravit.

Dále tu naleznete doplňující materiál – různé odkazy na zajímavé pohádky, písničky a další vzdělávací aktivity.

Nezapomněli jsme ani na logopedii. Děti si mohou na našich webových stránkách ve stejné sekci ,,jednotlivé třídy“ pustit on-line logopedickou knížku LOGOHRÁTKY, se kterou mohou opakovat a procvičovat správnou výslovnost, artikulační obratnost a sluchové vnímání.          Tato kniha bude pro vaše děti vycházet každý týden.

 Dalším materiálem je soubor pracovních a tematických listů pro českou předškolní přípravu pro děti jak Modrých, tak také Zelené třídy.

 Dále každá třída bude mít k dispozici vždy začátkem týdne soubor pracovních listů ke stažení, kde budou procvičovat jemnou motoriku, matematické představy, paměť, zrakové vnímání, vnímání prostoru a času aj.

Společně s naší školní psycholožkou také připravujeme on-line seminář, kde vám paní PhDr. Mirka Benešová poradí, jak psychicky zvládat tyto náročné dny. Termín semináře bude upřesněn.

S přáním pevného zdraví,

Za Bumble Bee tým

Nina Gubbinsová

BŘEZEN

PONDĚLÍ              2.3.         Všechny třídy    TEDDY BEAR HOSPITAL – Nemocnice Teddy Bear je jedním z projektů Asociace studentů medicíny IFMSA. Cílem tohoto projektu je pomoci malým dětem zbavit se strachu z bílého pláště. Prosíme, dejte svému dítěti tento den medvídka nebo jinou plyšovou hračku a lékaři připraví malou nemocnici ve škole, kde je budou léčit. V nemocnici Teddy Bear se děti učí o práci praktického lékaře, chirurga a radiologa.

STŘEDA                4.3          Všechny třídy    ZDRAVÉ ZOUBKY – navštíví nás dětská dentální hygienistka ze CMC a budeme se učit, nebo si zopakujeme proč, jak a kdy si musíme čistit zoubky. (Dětem nebudeme prohlížet chrup).

 PONDĚLÍ              9.3.         Zelená třída       ZERO WASTE – ekologický projekt, který dětem představí jakým způsobem bychom měli recyklovat, omezit odpad a navštíví společně obchod Bez obalu .

 PONDĚLÍ              16.3.      Všechny třídy    KOUZELNÉ DIVADLO – nebo – li magická show se skutečnými zvířátky. Děti si také vyzkouší nějaké triky a užijí si zábavu!

 STŘEDA                18.3        Žlutá + Červená + Modré              STANICE MLADÝCH PŘÍRODOVĚDCŮ – návštěva tropického terária a venkovního výběhu se savci. Prohlídka s průvodcem pro předškolní děti.

 STŘEDA                25.3.      Zelená třída        STANICE MLADÝCH PŘÍRODOVĚDCŮ – návštěva tropického terária a venkovního výběhu se savci. Prohlídka s průvodcem pro předškolní děti.

LEDEN

Výlety

Středa   15.1.    Žlutá, červená a modré třídy  Návštěva knihovny s programem předškolní děti.

Středa   22.1.    Loutkové představení pro všechny třídy. Autorka Leah Gaffen začátek v 10.hodin.  

Pátek    24.1.     Zelená tříd Návštěva knihovny s programem pro předškolní děti.                          

Středa   29.1.     Zelená třída Muzeum Karla Zemana – Cesta do pravěku.

PROSINEC

VÝLETY a AKCE V PROSINCI

ČTVRTEK              5.12.      VŠECHNY TŘÍDY - MIKULÁŠ, ČERT A ANDĚL V BUMBLE BEE - V dopoledních hodinách proběhne tradiční Mikulášská pro děti s hodným čertem :-)

PONDĚLÍ                9.12.      VŠECHNY TŘÍDY - VÁNOČNÍ KOLEDY S KARMÍNOU - Vánoční písně a koledy z českých a jiných evropských zemí v podání dětské kapely Karmína. Živá hudba s tradičními instrumenty. Zahájení v 10.30 hodin

STŘEDA                11.12.     VŠECHNY TŘÍDY – VÁNOČNÍ PŘEDSTAVENÍ S WORKSHOPY PRO RODIČE - Vánoční představení a workshopy pro rodiče s prodejní dobročinnou výstavou. Začátek : 14.30 mladší, 15.00 starší děti. Více informací na nástěnce školy

STŘEDA                18.12.    VŠECHNY TŘÍDY - PYŽÁMKOVÝ DEN - V tento den si budeme užívat Vánoční pohodu a koukat na film na velkém plátně a to celé v pyžámku :-)

STŘEDA                18.12.   SBOR S OLI - Krátké Vánoční vystoupení sborového zpěvu, začátek 15.45 hodin

LISTOPAD

VÝLETY a AKCE V LISTOPADU

PONDĚLÍ              4.11.      ZELENÁ TŘÍDA - JAK TA POŠTA FUNGUJE?děti ze zelené třídy půjdou na procházku na Českou poštu, poslat si dopis

ÚTERÝ                 5.11.      ČERVENÁ TŘÍDA + MODRÁ TŘÍDA /HOLLY/ - NÁHRADNÍ termín - výlet do ekocentra Kbely s programem pro předškolní děti s názvem „Čtyři roční období“. Odjezd v 9.30 hodin

STŘEDA                13.11.    ČERVENÁ, MODRÉ A ZELENÁ TŘÍDA návštěva hasičské stanice Praha 6 – doprava BB autobusem

 V týdnu od 18 – 22. 11. budou probíhat třídní schůzky. Na školní nástěnce budou vystaveny tabulky kam se budete moci zapsat na schůzku.

STŘEDA                 22.11.    ŽLUTÁ TŘÍDA - Děti navštíví Zemědělské muzeum, konkrétně expozici Gastronomie spojenou s dětskou interaktivní hernou.

ŘÍJEN

STŘEDA                2.10.      ŽLUTÁ + ČERVENÁ TŘÍDA – seznámení s autobusem Bumble Bee a panem řidičem Pavlem – prohlídka a přednáška o bezpečném cestování a krátký výlet autobusem.

STŘEDA                16.10.    ČERVENÁ TŘÍDA + MODRÁ TŘÍDA /HOLLY/ - výlet do ekocentra Kbely s programem pro předškolní děti s názvem „Čtyři roční období“. Odjezd v 9.30 hodin

 ÚTERÝ                  22.10.    MODRÁ TŘÍDA /BRITTANY/ + ZELENÁ TŘÍDA -  výlet do ekocentra Kbely s programem pro předškolní děti s názvem „Čtyři roční období“. Odjezd v 9.30 hodin

STŘEDA                23.10.    VŠECHNY TŘÍDY  - POLICISTKA v BUMBLE BEE – preventivný program pro děti předškolního věku

 STŘEDA                30.10.    VŠECHNY TŘÍDY – HALLOWEEN v BUMBLE BEE – tento den bude v Haloweenském duch a na děti čekají hry, písničky a pro ty odvážné stezka odvahy . Tematické i jiné masky vítány J

ZÁŘÍ

TĚŠÍME SE NA VŠECHNY V PONDĚLÍ 2.9.2019!

PŘÍCHOD DĚTÍ DO 9 HODIN A VYČKEJTE PROSÍM V ŠATNĚ, UČITELÉ SE VÁS UJMOU!

PŘEJEME VŠEM PŘÍJEMNÝ A USPĚŠNÝ START !

Mapa stránek

All rights reserved. Bumble Bee, mezinárodní jazyková mateřská škola.